Bucketlist – Twoja osobista lista marzeń

Większość z Was zapewne kojarzy film „Choć goni nas czas” z Morganem Freemanem i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych. Obaj bohaterowie grani przez aktorów trafiają do szpitala i dowiadują się tam, że nie zostało im zbyt wiele czasu do realizacji swoich życiowych marzeń. Zaprzyjaźniają się ze sobą i postanawiają stworzyć listę rzeczy, które chcieliby zrobić przed śmiercią. Następnie z pomocą majątku jednego z nich realizują całą listę.

Lot balonem, zobaczyć piramidy, nauczyć się nowego języka

By poczuć się jak bohaterowie z powyższego filmu, przyda się Wam portal, który prezentujemy poniżej. Pomoże on Wam stworzyć Waszą listę marzeń, które chcielibyście spełnić. Co prawda nie sfinansuje Waszych życzeń (szkoda, to dopiero byłaby fajna strona), ale pozwoli znaleźć wam inspiracje, które możecie dodać na własną listę. Mylący może być tytuł strony „10000 rzeczy, które powinieneś zrobić przed śmiercią”, bo tak naprawdę znajdziemy tam ponad 3,7 mln pomysłów do naszej listy marzeń. Tak więc wybór mamy ogromny, a i różnorodność pomysłów sięga od całkiem przyziemnych spraw – np. pikniku w parku, do wypraw wymagających większego nakładu finansowego – zdobycie Kilimandżaro, czy pływanie z żółwiami w oceanie.

Strona zrzesza 290 000 użytkowników, którzy tworzą własne listy, opisują relacje z rzeczy, które udało im się odhaczyć. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak udało im się osiągnąć dany cel. Odnajdujcie ludzi, którzy mają podobne cele do Waszych i realizujcie z nimi swoje marzenia.

lista marzen

Zakładka z pomysłami na Bucketlist.org

Konto możecie założyć jednym kliknięciem w napis „Sign up”, pod warunkiem, że macie Facebook’a, Twittera albo Google+. Dwa kliki więcej potrzebne są w przypadku, gdy rejestrujecie się używając maila.

Stwórz listę życiowych celów

Tworzenie listy jest bardzo proste. Możemy zacząć od „Ideas”, czyli pomysłów innych użytkowników i dodawać kolejno te, które nam się podobają, klikając „Add”. Być może spełniliście już jakieś pomysły z Waszej listy, w takim wypadku klikacie na „Done”. Są jeszcze dwie opcje: pierwsza to polubienie jakiegoś pomysłu. W ten sposób nie zostanie on dodany do waszej listy, a jedynie damy znać innym użytkownikom, że podoba nam się ten cel. Druga opcja to udostępnienie i jej chyba nie muszę opisywać.

Gdy zechcecie dodać opis jakiegoś wydarzenia z naszego bucketlist, wystarczy, że klikniemy „Edit”. Możecie tutaj zmienić tytuł, dodać kategorię i opis, ustawić datę, która określi, w jakim czasie chcecie spełnić konkretny cel. Dostępne jest też załączanie zdjęć i filmików z Youtube albo Vimeo.

Zaznaczenie boksu „Make as private” sprawi, że nikt oprócz Was nie będzie widział tego pomysłu na Waszej liście.

>>> Bucketlist <<<

17 2

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...