Odkrywcy zapomnianych miejsc

Lubicie miejsca z klimatem, których nie znajdziecie na mapach ani w turystycznych przewodnikach? Miejsca, które są wyjątkowe, opuszczone i dawno przez wszystkich zapomniane? Jeśli tak, to czytajcie dalej. Poniżej przedstawiona strona idealnie wpasowuje się w tematykę (i samą nazwę) naszego serwisu. Zarówno jej twórcy, tak jak i my, jesteśmy odkrywcami! 

kosciolek

Opuszczony kościółek na Dolnym Śląsku.

Strona Opuszczone. com zawiera spory zbiór miejsc, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Jednym z ogromnych plusów tego fotobloga jest fakt, że jego autorzy nie ograniczyli się jedynie do Polski. Ba! Wyszli nawet poza granice Europy. Wraz z upływem czasu odkrywali coraz to nowsze tereny – dzięki czemu aktualnie możemy przenieść się w krótką podróż m.in. do Albanii, Ukrainy, Chorwacji, Francji, Kosowa czy też bardzo odległej Tajlandii. Ogółem znajdziecie tam miejsca z aż 23 państw. Myślę, że najlepszą wizytówką strony Opuszczone.com są właśnie jej autorzy, którzy regularnie wyruszali na odkrywanie świata, co zresztą na pewno robili z ogromną pasją – świadczy o tym bogaty zbiór interesujących miejsc, ale także mnóstwo pięknych, klimatycznych zdjęć!

czarnobyl

Najprawdopodobniej zdjęcie przedstawia szkołę lub przedszkole w Czarnobylu.

Aktualizacje strony niestety są robione coraz rzadziej, ale jeśli ktoś nigdy wcześniej na nią nie zaglądał, to zdecydowanie ma w czym wybierać! 😉 Do wielu sesji autorzy dołączyli pobieżny opis, krótką charakterystykę danego miejsca albo po prostu swoje refleksje.

Myślę, że ta strona spodoba się zapalonym podróżnikom, którzy nie lubią podążać wyznaczonymi ścieżkami (i często zwyczajnie nudnymi). Przyda się również tym, którzy szukają nietuzinkowych miejsc do wszelakich sesji zdjęciowych. Jednym słowem – zanim wybierzemy się w podróż (niezależnie od tego, czy będzie to wypad do sąsiedniego miasta czy urlop za granicą), warto odwiedzić tę stronę i poszukać tam jakichś perełek.

Opuszczone.com

20 3

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...