Nauka języków obcych z Duolingo

O ciekawej nauce języków pisaliśmy już przy okazji Lyricstaining. Dzisiaj mam dla Was kolejną ciekawą stronę o tej samej tematyce. Jest nią witryna Duolingo, gdzie łatwo i przyjemnie nauczycie się nowego języka obcego lub podszkolicie stary. Oprócz angielskiego można uczyć się tam też innych języków, jednak aby to zrobić trzeba wcześniej już jakiś znać. Przykładowo: znając angielski można uczyć się hiszpańskiego i niemieckiego itd.

Materiał zawarty na opisywanej stronie jest podzielony na lekcje – uczycie się więc od podstaw, np.: I am, woman, man, boy, girl. Jeżeli opanowaliście już podstawy, słowa te są z pewnością doskonale Wam znane, zatem aby nie tracić czasu, możecie przejść do testu poziomującego. Jeśli nie potraficie sobie z nim poradzić, to znaczy, że powinniście zacząć swoją przygodę z Duolingo od początku. Metoda dostarczania wiedzy jest, powiedziałabym, graficzno-tekstowo-słuchowa, ponieważ na stronie dostępne są różnorodne metody nauczania. Możecie oglądać obrazki i pisać, co każdy z nich przedstawia (jednym słowem), tłumaczyć podane zdania w obie strony lub nagrywać swoje wypowiedzi – system sprawdzi, czy są one poprawne. Jeśli chcecie, możecie oczywiście zrezygnować z ostatniej opcji, zaznaczając „nie chcę korzystać z mikrofonu”.

 

Ekran postępu nauki

Ekran postępu nauki

Ucząc się z Duolingo, przechodzicie przez kolejne, coraz to trudniejsze i bardziej zaawansowane etapy. Poznajecie nowe, szeroko zakrojone słownictwo, związane z życiem codziennym, jak: jedzenie, zwierzęta, ubrania, kolory, data i czas, rodzina itp. Dostępna jest również gramatyka, to znaczy liczby, tryby i czasy. Co kilka-kilkanaście lekcji zaplanowane są testy kontrolne, których zadaniem jest sprawdzić, ile materiału przyswoiliście. Jeśli strona Was zainteresowała i chcecie regularnie odwiedzać Duolingo, proponuję założyć tam bezpłatne konto na Duolingo. Umożliwia ono zapisywanie Waszych postępów w nauce, abyście nie musieli zaczynać od nowa przy kolejnych odwiedzinach strony.

 

nauka

Tryb nauki – poziom początkujący

Witryna pozwala także prowadzić dyskusje dotyczące następujących dziedzin: Duolingo (czyli wszystko o serwisie), Rozwiązywanie problemów oraz Angielski. Jest to właściwie takie mini-forum, wszak każdy większy serwis internetowy powinien je posiadać, aby poznać opinie swoich użytkowników. Oczywiście, aby móc na nim pisać, musicie posiadać konto.

 

Kategoria „Zanurzenie” przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych osób. Tłumaczycie tam artykuły z rozmaitych dziedzin, jak przykładowo: Wikipedia, Sport, Nauka i przyroda, Sztuka i literatura, Wiadomości i polityka, Technologie czy Rozrywka. Nie zawsze jest to łatwe. Dla pocieszenia – dostępne są tam trzy poziomy: łatwy, średni i trudny. Jeśli czujecie się na siłach, warto spróbować. Teksty są również podzielone według postępu, czyli: do przetłumaczenia, do sprawdzenia i ukończone.
Duolingo dostępne jest też w wersji mobilnej, co ułatwi naukę np. w trakcie jazdy do szkoły czy pracy.

 

Podsumowując, witryna jest warta odwiedzin. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest potrzebna lub wręcz wymagana (a już na pewno język angielski). Warto uczyć się z Duolingo, gdyż wchłanianie wiedzy jest nie tylko pożyteczne, ale i ciekawe. Gorąco polecam tę wartościową stronę!

 

21 5

Ania

Współtworzy serwis Odkrywaj.net. Ma 35 lat. Mieszka w Białymstoku. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda filmy, chodzi na spacery. Interesuje się także dobrą książką i nowinkami/ciekawostkami z dziedziny internetu oraz nowych technologii.

Zobacz też...