Recepta na bezwzrokowe pisanie na klawiaturze
W dzisiejszym szybkim świecie jesteśmy zmuszeni do robienia wszystkiego w pośpiechu. Póki co, studenci jeszcze odpoczywają, ale już niebawem rozpocznie się rok akademicki, a wraz z nim pierwsze wykłady, na których zawrotne tempo robienia notatek przerasta nawet najlepszych! Na szczęście, nie jesteśmy już skazani na bazgrolenie długopisem w zeszycie, możemy przecież wesprzeć się klawiaturą komputerową. Tylko co w przypadku, kiedy nawet to nie pomaga, bo klikamy w klawisze zbyt wolno?
Na naukę podobno nigdy nie jest za późno, a jeśli macie ochotę się o tym przekonać, możecie wziąć udział w bezpłatnym kursie internetowym szybkiego pisania na klawiaturze. Przyda się to na pewno nie tylko uczniom i studentom, ale także osobom, które ze względów prywatnych lub zawodowych często korzystają z komputera.
Strona Typing.com na tle innych podobnych stron wyróżnia się tym, że pozwala Wam śledzić postępy waszej pracy, a na dodatek jest całkowicie darmowa. Mierzy szybkość i sporządza statystyki waszych ćwiczeń – stosuje pomiary osobno dla każdego klawisza i wykorzystuje je do generowania losowych słów z konkretną literką, co pozwoli na ponowne przećwiczenie waszych najsłabszych punktów. Ciekawą funkcjonalnością tej strony jest także to, że za zrobienie ćwiczenia otrzymujecie odznaki, które zbieracie na swoim koncie. Każda odbyta przez Was lekcja będzie dokładnie sprawdzana i oceniana po to, aby następna była odpowiednio dobrana do waszych indywidualnych potrzeb i postępów.
Celem ćwiczeń jest to, abyście mogli za pomocą wszystkich palców sporządzić dowolny tekst w jak najszybszym czasie, oczywiście w miarę waszych możliwości, a co najważniejsze – BEZ POPEŁNIANIA BŁĘDÓW (większość z nas wykorzystuje tylko dwa/trzy palce podczas pisania na klawiaturze komputerowej, co znacznie spowalnia pracę). Będziecie potrafili tego dokonać bez zaglądania na klawiaturę, korzystając wyłącznie z pamięci mięśni palców (co robią też np. pianiści), czyli innymi słowy posiądziecie umiejętność bezwzrokowego pisania na klawiaturze.
Pamiętajcie, tylko ćwiczenie czyni mistrza! Mięśnie posiadają pamięć, a poprzez wielokrotne powtarzanie sami zmuszacie je do nauki.