HowHot – sztuczna inteligencja oceni Twój wygląd i wiek

Pierwsze wrażenie ma znaczenie w poznawaniu nowych ludzi. Czasem trudno je zatrzeć i udaje się to dopiero z czasem. W związku z dzisiejszą propozycją nasuwa się pytanie, czy sztuczna inteligencja potrafi ocenić nowo poznaną osobę tak samo dobrze, jak robi to inny człowiek?

Człowiek vs komputer

Badania autorów Howhot.io wykazały, że ich eksperyment potrafi w 76% prawidłowo ocenić człowieka na podstawie samego zdjęcia. Strona ta była testowana na podstawie fotografii z pewnego szwajcarskiego serwisu randkowego, a także na zdjęciach znanych celebrytów.
Już nie potrzebujesz Tindera, by dowiedzieć się czy jesteś atrakcyjna/y. HowHot to strona, która za pomocą sztucznej inteligencji powie, Ci czy jesteś „hot or not”. Mechanizm ten oprócz wyglądu pozwala na podstawie zdjęcia okreslić Twój wiek oraz płeć. Zdjęcia oceniane są w pięciostopniowej skali.
Autorzy jednocześnie przestrzegają, że atrakcyjność jest bardzo subiektywną cechą i może być różnie oceniana ze względu na różnice kulturowe Szwajcarii i Polski. Wyniki mogą nie być miarodajne dla osób niepełnoletnich.

Czy jesteśmy atrakcyjni?

Sprawdźmy zatem jak widzi nas HowHot.io.
Zobaczmy na początek zdjęcie Moniki:
howhot1-min
Według mnie trafnośc: 100%.
howhot2-min
Wynik: Hmm… i taka też była moja reakcja na tę ocenę.
Miłej zabawy i nie bierzcie wyników na poważnie!

HowHot.io

31 21

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...