Programowanie dla zielonych

Zostanie profesjonalnym programistą to cel wielu studentów informatyki. Ba! Dostać się do takiego Google to dopiero byłoby coś. Nie ma się co dziwić – zawód jest nieźle płatny i jak się okazuje, może być też bardzo ciekawy. Zaraz, zaraz! Pewnie sobie myślisz „Co może być ciekawego w pisaniu godzinami miliona linijek kodu?” Jak to co? Przede wszystkim efekt tego pisania – na przykład gra, która stanie się bardzo popularna albo strona, na którą zajrzą miliony internautów (np. Odkrywaj.net :D). Jeśli jednak nie jesteś studentem informatyki, a i tak chciałbyś rozpocząć przygodę z programowaniem, żeby stworzyć coś ciekawego, to warto zwrócić się do Codecademy.

Niedawno pisalismy o Duolingo – stronie, która jest bardzo pomocna przy nauce języków obcych. Codecademy także może nam w tym pomóc, jednak będą to już języki programowania. W zależności od tego, czego chcemy się nauczyć, mamy do wyboru kilka kursów: HTML&CSS, Javascript, PHP, jQuery, Python czy Ruby. A co najważniejsze – wszystko jest dostępne zupełnie za darmo.

programowanie dla zielonych

Strona główna Codecademy

Strona jest stworzona w taki sposób, że nawet laicy szybko poradzą sobie z podstawowymi zasadami. Po lewej stronie pojawią się informacje oraz instrukcje niezbędne do wykonania ćwiczeń. Pojawi się tam też okno, w którym należy wpisywać kod, a także okno, gdzie dostępny będzie wynik naszego programowania. Już po napisaniu pierwszej linijki, możemy się przekonać, że programować może każdy.

Przykładowa lekcja z kursu Pythona

Przykładowa lekcja z kursu Pythona

W przypadku problemu z rozwiązaniem jakiegoś ćwiczenia, do dyspozycji mamy bardzo przydatne forum, gdzie otrzymamy pomoc. Z platformy korzysta już ponad 24 miliony osób z całego świata, co chyba jest najlepszą reklamą. Tak więc do dzieła, przyszły programisto! 😉

Codecademy

15 1

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...