Sekretne drzwi, a za nimi …

Mamy dla Was kolejną stronę, wyróżniającą się wśród innych. Jest nią anglojęzyczna witryna The Secret Door. Jej tytuł bierze się od stylowych, rustykalnych drzwi, kliknięcie których przenosi nas w jakieś ciekawe miejsce na Ziemi.
Podróżujemy dookoła świata. Odwiedzamy rozmaite niezwykłe i pełne uroku rejony. Możemy po nich swobodnie nawigować, nierzadko odkrywając tajemnicze szczegóły i detale. Cała strona opiera się na fotografiach wykonanych przez Google (Google Street Viev). Przykładowo odwiedziłam takie losowe miejsca, jak: nowoczesny stadion piłkarski (lokalizacja niewiadoma), klimatyczna restauracja w Fonda de la Madrugada(na obrazku poniżej), The Israel Museum (Jerusalem) czy Grand Canyon.

Dzięki stronie możemy wędrować po świecie, nie ruszając się z domu. Poznajemy nowe lokalizacje, ich piękno, wyjątkowość i niepowtarzalność. Często są to prawdziwe perełki, a my pozostajemy pod ich urokiem jeszcze długo po zakończeniu wirtualnej wycieczki. Całości dopełnia muzyka w tle, stwarzając klimat tajemniczości oraz zadumy.

Fonda de la Madrugada

Fonda de la Madrugada

Wprawdzie wykonane zdjęcia są statyczne, a nawigacja polega po prostu na odtwarzaniu kolejnych, bardziej szczegółowych fotografii z danego miejsca, to jednak strona nie traci na wyjątkowości. Warto ją odwiedzić, jeśli akurat nie możemy podróżować realnie, poszukujemy ciekawych miejsc na Ziemi lub pasjonują nas ładne widoki. Na pewno będę częstym gościem tej witryny.

Secret door

17 1

Ania

Współtworzy serwis Odkrywaj.net. Ma 35 lat. Mieszka w Białymstoku. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda filmy, chodzi na spacery. Interesuje się także dobrą książką i nowinkami/ciekawostkami z dziedziny internetu oraz nowych technologii.

Zobacz też...