GeoGuessr – zgadnij gdzie jesteś!

Wyobraźcie sobie sytuację, w której ktoś zawiązuje Wam przepaskę na oczach i zabiera w zupełnie nieznane miejsce. Potem ją ściąga, a Wy musicie odgadnąć w jakim miejscu się znajdujecie, mając do dyspozycji jedynie wskazówki wokół siebie. Tak właśnie działa GeoGuessr – czyli gra stworzona w oparciu o Google Street View. Wczesniej pisaliśmy już o Sekretnych Drzwiach, które przenoszą w ciekawe miejsca, także w oparciu o tę technologię.

GeoGuessr pozwoli się Wam przenieść w podróż po całym świecie – od znanych wszystkim miejsc po totalne pustkowia. Po kliknięciu „Let’s play” zostajecie przeniesieni w losowe miejsce na Ziemi i na załączonej obok mapce musicie zaznaczyć jego jak najdokładniejszą lokalizację. Im lepiej ją określicie, tym więcej punktów zgarniecie. Po pięciu odpowiedziach (mniej lub bardziej trafnych ;-)), gra wyświetli ilość zdobytych przez Was punktów. Po tym komunikacie możecie wybrać, czy chcecie wyzwać swojego znajomego, używając w tym celu linku wyświetlonego na dole strony, czy też zgadywać dalej, korzystając z różnych map. Na ten moment strona udostępnia nam 12 map, wśród których znajdziemy między innymi amerykańskie miasta – takie jak Nowy Jork czy San Francisco, państwa, a także najbardziej charakterystyczne miejsca na świecie.

Geoguessr

 

39 3

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...