Zaplanuj najlepszą trasę na rower i nie tylko.

Geocontext to serwis, który jest ciekawy już sam w sobie, jednak ja chciałbym Wam przedstawić pewne narzędzie, na które warto zwrócić uwagę. Chodzi o Geocontext Profiler. Dzięki niemu możemy w kilka sekund stworzyć profil topograficzny dowolnie wybranego przez nas terenu. Profil można tworzyć na kilka sposobów: bezpośrednio, czyli po wybranej linii prostej lub po drogach i ścieżkach – pieszych, a także rowerowych. Co nam to daje? Możliwość skonstruowania trasy odpowiednio do naszych wymagań – tak, żeby się porządnie zmęczyć albo wybrać się na rekreacyjną przejażdżkę.

Nie tylko rowerzyści mogą czerpać korzyści z tego narzędzia. Piesi turyści również je docenią, bo dzięki niemu można sprawdzić jakie wzniesienia mamy do pokonania na trasie i odpowiednio ją zoptymalizować. Autor dodał też ciekawostki w postaci profilu Mount Everestu czy australijskiego Uluru.

Geocontext Profiler

7 0

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...