Jaka to czcionka?

WhatTheFont to jedna ze stron, która zdecydowanie zalicza się do kategorii przydatnych. Do czego służy? Zaraz się dowiecie.

Wystarczy wpisać jej adres w wyszukiwarkę i postępować zgodnie z instrukcjami. Oczywiście jeśli jesteście zainteresowani tym, co WhatTheFont ma do zaoferowania. A więc, za pomocą tej strony możecie łatwo i szybko dowiedzieć się jaką czcionką napisany jest tekst, który Was interesuje. Nie musicie tracić czasu na przeglądanie i porównywanie różnych wzorów i przykładów czcionek, to byłoby zresztą zbyt czasochłonne, z tego względu, że Internet oferuje nam ich tysiące.

Po wejściu na opisywaną stronę wystarczy podać link do obrazka, który znajdziecie w sieci albo wrzucić taki, który zapisaliście już wcześniej na dysku. Należy pamiętać jedynie o tym, aby tekst na obrazku był poziomy, a jego wysokość miała ok. 100 pikseli. Trzeba też sprawdzić, czy litery na siebie nie zachodzą. Jeśli już zrobicie to wszystko, klikacie wtedy na przycisk ‚Continue’. Kiedy strona się załaduje, musicie się upewnić, czy litery zostały poprawnie odczytane – jeśli te w kratkach na dole nie zgadzają się z tymi na waszym obrazku – zmieńcie je albo dopiszcie brakujące. Jeśli wszystko jest ok, znów klikacie ‚Continue’ i voila! 😉

What The Font

 

12 1

Monika

Redaktorka i współtworząca serwis Odkrywaj.net. Niekoniecznie zna się na tworzeniu stron, ale za to potrafi sklecić kilka dobrych zdań ;-) W Internecie poszukuje inspiracji, kreatywnego myślenia, a także sposobu na zabicie nudy i dobrej zabawy.

Zobacz też...