Transmisja obrazu powierzchni Księżyca prosto z obserwatoriów astronomicznych!

Odkryj Księżyc dzięki 4 teleskopom transmitujacym obraz  powierzchni Księżyca. Trudno uwierzyć, ale do tej pory na Księżycu wylądowało tylko 12 osób. Nasz jedyny satelita jest jednym z najlepiej zbadanych ciał niebieskich, mimo to przeciętny człowiek wie o nim niewiele. Czas dowiedzieć się więcej dzięki projektowi Reach the Moon.

Przez 3 tygodnie można było podziwiać przez Internet na żywo obraz powierzchni Księżyca w jakości HD. Umożliwiały to cztery teleskopy z obserwatoriów astronomicznych znajdujących się w Dubaju, Queensland, Las Vegas i na Teneryfie. Obecnie prowadzona jest powtórka transmisji,  dostępna na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz komputerach.explore the moon Oprócz obserwacji obrazu z teleskopów, jest mozliwość poznania Księżyca dzięki stworzonej wirtualnej mapie. Elementy wyróżniające powierzchnię naszego naturalnego satelity zostały przedstawione w ciekawy sposób za pomoca grafik, filmików i krótkich opisów. Każdy może zostawić też swój „odcisk stopy” w określonym miejscu na Księżycu poprzez Facebook i Twitter.

Zobaczcie film prezentujący projekt:

Reach the Moon

24 9

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...