Spreeder – podkręć tempo czytania online

Spreeder to świetne darmowe narzędzie online pomagające zwiększyć zdolność szybkiego czytania tekstów i jego zrozumienia. Strona nie zachwyca grafiką, ale przecież nie o to tu chodzi, bo najważniejszą jej cechą jest przydatność. Za to cieszyć może fakt, że nie wykrzacza polskich znaków.

Aby skorzystać ze Spreedera wystarczy wkleić tekst w pole dostępne na stronie i ustawić odpowiednią dla nas prędkość. Domyślna to 300 słów na minutę, możemy ją zmienić na samym początku klikając w ustawienia (Settings) i wpisując w pole obok napisu „words per minute” wybraną przez nas liczbę, lub w trakcie wyświetlania wyrazów, naciskać odpowiednio klawisz „+”, by zwiększyć prędkość lub „-”, by ją zmniejszyć.  Konfigurować można też takie wartości jak wielkość czcionki, ilość słów wyświetlanych naraz, położenie tekstu, wielkość okna w którym wyświetla się tekst oraz kolor tekstu i tła. Aplikacja oferuje także zaawansowane opcje m.in. zwalnianie tempa dla większych fraz, czy krótka pauza na końcu zdania i akapitu.

Spreedera możecie zobaczyć tutaj: Spreeder.com

14 3

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...