Polacy nie gęsi i swoje strony też mają!

Myślisz, że Polacy potrafią tworzyć kreatywne i oryginalne strony? Ja nie mam żadnych wątpliwości i dam Ci zaraz na to jeden z najlepszych przykładów.

Wybrana strona została stworzona na potrzeby wystawy „Powstanie Warszawskie 1944” w Berlinie na przełomie lipiec/październik 2014. Wiem jedno! Gdyby właśnie w taki sposób przedstawiano mi powstanie warszawskie na lekcjach historii, na pewno zapamiętałbym na jego temat o wiele więcej faktów. Historia miasta zwanego Paryżem Północy, które przestało istnieć, by później jak feniks odrodzić się z popiołów, ukazana jest w niezwykłej oprawie graficznej i muzycznej. Zachęca do zapoznania się z treścią nie tylko historyków, ale także zwykłego zjadacza chleba.

powstanie warszawskie

Porównanie sił w piechocie – screen ze strony warsawrising.eu

Strona została stworzona przez warszawską agencję BrightMedia i została doceniona na arenie międzynarodowej (chociażby przez The FWA). W trakcie wizyty na warsawrising.eu, możesz zobaczyć m.in. film ukazujący jak wygladało życie w Warszawie dzień przed wybuchem wojny. Masz też niepowtarzalną możliwość wybrania się na wirtualny spacer po tym mieście, zaliczenia lotu nad Warszawą w 1945 roku, a nawet przeczytania przemówienia Hitlera i jego podwładnych oraz wielu innych ciekawych informacji. Tego nie dowiesz się z lekcji historii. Nie chcę teraz zdradzać wszystkiego, dlatego odsyłam Cię na stronę główną WarsawRising.eu.

Warsaw Rising

30 2

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...