Playphrase – cytaty z kultowych filmów!

Dzisiejsza strona należy poniekąd do kategorii filmowej. Nie jest to jednak typowa propozycja dla osób, której chciałyby zasiąść przed laptopem i obejrzeć krótko czy też pełnometrażowy film (jeśli jednak macie ochotę na mały seans filmowy, to odsyłamy Was do jednego z naszych poprzednich wpisów).

Wpisz „love” i zakochaj się w tej stronie

Jestem pewna, że wśród Was jest wielu pasjonatów kina! Niezależnie od tego, czy lubicie komedie, horrory, a może dramaty, na rynku filmowym istnieje specjalna grupa filmów, które zwą się kultowymi. Niektóre z nich widział po prostu każdy. Najczęściej właśnie z takich filmów pochodzi wiele znanych żartów, śmiesznych tekstów czy też wyrażeń, które weszły już na dobre do języka potocznego. Wielu z Was zapewne ich używa, niekoniecznie pamiętając, gdzie się je usłyszało. Żeby to sprawdzić, wystarczy wejść właśnie na proponowaną przeze mnie witrynę: Playphrase.me. Wyszukiwanie jest dziecinnie proste, wystarczy wpisać konkretne hasło w języku angielskim, a strona od razu wyszuka wszystkie dostępne propozycje. Na razie jest to zbiór 166 filmów, ale z czasem na pewno będzie się powiększał.

A może celna riposta na fejsie?

Portal PlayPhrase.me przyda się też do tego, aby wkleić fragment filmu z odpowiednio spersonalizowanym tekstem na tablicę znajomej osoby. Może on dotyczyć jakiejś śmiesznej, smutnej a może wręcz przeciwnie – romantycznej sytuacji, która kojarzy się Wam właśnie z tą osobą! Można to zrobić poprzez kliknięcie hashtagu obok wybranego filmu i późniejsze skopiowanie linku w przeglądarce.

PS. Ostatnio strona nieco się przycina, mamy jednak nadzieję, że Playphrase jak najszybciej sobie z tym poradzi 😉

Playphrase

14 2

Monika

Redaktorka i współtworząca serwis Odkrywaj.net. Niekoniecznie zna się na tworzeniu stron, ale za to potrafi sklecić kilka dobrych zdań ;-) W Internecie poszukuje inspiracji, kreatywnego myślenia, a także sposobu na zabicie nudy i dobrej zabawy.

Zobacz też...