Jak spać, żeby się wyspać?

Alarm Twojego budzika jest dla Ciebie najgorszą rzeczą jaka spotyka Cię z samego rana, a przycisk „drzemka” potrafisz wciskać z zamkniętymi oczami? Nawet wtedy, kiedy śpisz teoretycznie tyle godzin, że powinieneś być rześki i tryskać energią, ledwo co udaje Ci się wygramolić z łóżka? Mamy rozwiązanie!

Najgorsze co możesz robić to ustawiać sobie wcześniej budzik, tylko po to, żeby móc z rana nacieszyć się jeszcze kilkoma dodatkowymi drzemkami. Po takim zabiegu jesteś tak samo zmęczony jak wieczorem, kiedy kładłeś się do łóżka. Dzieje się tak dlatego, że nastawiając drzemkę wprowadzamy się z powrotem w pierwszy cykl snu, po czym nagle go przerywamy, co skutkuje uczuciem zmęczenia i niewyspania.

calculatorNaukowcy wyliczyli, że człowiek, aby się wyspać potrzebuje od 7 do 8 godzin snu, ale tak naprawdę możesz się wyspać, śpiąc nawet tylko 5 godzin. Ważne, żeby obudzić się w dobrej fazie snu, a w tym pomoże Ci nasza dzisiejsza propozycja.  Podaj tylko godzinę, o której musisz wstać, a Kalkulator Snu wybierze dla Ciebie odpowiednią porę pójścia do łóżka – tak, żebyś rano był wyspany i gotowy do działania.

Sleep calculator

Źródło fotografii tytułowej: Vic

21 1

Piotrek

Administrator Odkrywaj.net, pochodzi spod Opola, ma 22 lata. Odkrywanie Internetu to jego pasja. Interesuje się podróżami i grafiką komputerową. W wolnym czasie biega po boisku za piłką :)

Zobacz też...