Grooveshark – posłuchaj dobrej muzyki

Dzisiaj mam coś ciekawego dla wielbicieli muzyki. Serwis Grooveshark, bo o nim mowa, dostarcza wielu muzycznych treści z praktycznie dowolnego gatunku. Utworów nie pobierzemy niestety na komputer, ale możemy ich sobie posłuchać, przebywając na stronie.

Serwis wprowadza podział na: gatunki, transmisje (stacje radiowe prowadzone przez internautów) oraz popularne. Istnieje także społeczność Groovesharka, a jeśli chcemy do niej należeć, zakładamy bezpłatne konto. Zyskujemy wówczas dostęp do rozmaitych opcji, jak: propozycje utworów dla radiowych stacji internetowych (streamingów), lista niedawno odsłuchanych piosenek lub czatowanie z użytkownikami Groovesharka.
Dlaczego tę stronę uważam za godną uwagi ? Otóż każdy muzyczny „maniak” kupuje czasem jakieś płyty, w tym i ja. Aby spokojnie móc ich posłuchać, wystarczy odszukać w Groovesharku żądanego wykonawcę oraz jego wydany album. Zapewniam, że wybór jest duży. W taki sposób jeszcze przed ewentualnym zakupem płyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym możemy wyrobić sobie opinię, czy warto ją w ogóle kupować. Sama korzystam w ten sposób z witryny i sobie chwalę.
Korzystanie z serwisu Groovesharka jest w zupełności darmowe, utwory nadsyłane przez internautów, a żeby móc posłuchać muzyki, nie potrzeba zakładać konta ani nigdzie się logować. Groovesharka uważam za interesującą alternatywę dla podobnych stron, typu Last.fm, gdzie musimy zakładać konto, aby słuchać piosenek, poza tym często dostępne są tam jedynie urywki utworów. Bardzo lubię Groovesharka i szczerze polecam go osobom poszukującym w internecie dobrej i bezpłatnej muzyki do posłuchania.

 

 

13 2

Ania

Współtworzy serwis Odkrywaj.net. Ma 35 lat. Mieszka w Białymstoku. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda filmy, chodzi na spacery. Interesuje się także dobrą książką i nowinkami/ciekawostkami z dziedziny internetu oraz nowych technologii.

Zobacz też...